سینمایی نیوز
  • برابر با : Wednesday - 10 July - 2024
کل 8183 امروز 0

خبر فوری

انتشار فراخوان بخش بین‌الملل چهل و سومین جشنواره فیلم فجر روزنامه‌های شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینماهای کشور در خرداد اعلام شد روزنامه‌های شنبه ۹ تیر ۱۴۰3 بزرگترین رویداد ارائه طرح تخصصی مستند برگزار می‌شود فراخوان نخستین دوره جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «آسمان» مهاباد منتشر شد از کشف حقیقت یک قتل تا وحشت افسانه‌ای قدیمی صفحه اول روزنامه های پنج شنبه 7تیر 1403 بنیاد پویانمایی مشکل فقدان مجموعه‌ای متمرکز برای تولیدات این حوزه را رفع کرد افتتاح نمایشگاه عکس«شهید خدمت»در محل سازمان سینمایی/ پخش تیزر شهید خدمت دبیران سه جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر معرفی شدند از «بحران خاموش» تا «رزیدنت» معرفی شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» صفحه اول روزنامه های 4شنبه 6 تیر1403 گروه سینمایی فرهنگ کار خود را با 5 فیلم و 23 سینما آغاز کرد صفحه اول روزنامه های دوشنبه 4 تیر 1403 ۱۳ دستاورد سینمایی دولت سیزدهم؛ عدالت در سینماسازی تا استعدادیابی مناظره‌های فرهنگی انتظارات را برآورده نکرد/ برگزاری اولین جشن سالانه فیلم‌های هنر و تجربه/ تولید سه مستند با محوریت شهید جمهور/ مجموعه فیلمخانه ملی ایران افتتاح می‌شود صفحه اول روزنامه های یکشنبه ۳ تیر ماه ۱۴۰۳ تاکید رئیس سازمان سینمایی بر حمایت جدی از تولید فیلم‌های تجربی فروش سینمای ایران در خرداد 1403 اعلام شد صفحه اول روزنامه های شنبه 2 تیر ماه 1403 صفحه اول روزنامه های آخرین روز بهار 1403 سینما محراب شهر قم به سمفا متصل شد آخرین مصوبات شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی فراخوان نخستین «جشنواره عکس تهران» منتشر شد / معرفی دبیر و داوران اکران 6 مستند در سالن حقیقت تداوم نهضت سینماسازی در شهرهای کم‌برخوردار ما در اخلاق در سینما موفق بودیم فراخوان هشتمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران منتشر شد فروش سینمای ایران در هفته سوم خرداد اعلام شد موافقت شورای صدور پروانه ساخت آثار سینمایی با 8 فیلم‌نامه خزاعی: سینما، ابزاری برای غنی‌سازی فرهنگی و تعامل بین کشورها و مردم است آغاز پیش ثبت نام مدرسه مستند حقیقت لزوم تداوم بی‌وقفه فعالیت‌های سینمایی/ گروه سینمایی فرهنگ، مطالبه قدیمی سینماگران است امضای موسولینی پای جشنواره کن! انتشار فراخوان بخش ملی چهل و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر آغاز دوره جدید فعالیت آسیفا ایران تغییر فراخوان «فجر» به نفع فیلمسازان سینمای کوتاه/ دایره انتخاب‌ها متنوع‌تر می‌شود فراخوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران منتشر شد از «آخرین کوسه نهنگ» تا «خانواده خلج» «گروه سینمایی فرهنگ» راه‌اندازی شد فروش سینمای ایران در هفته دوم خرداد اعلام شد قلب سینمای کودک دوباره در اصفهان می‌تپد جشن مهر سینما متعلق به خانواده سینماست‌ / مهر سینما جلوه‌ای از عدالت فرهنگی دولت سیزدهم ابلاغ طرح حمایت از «تهیه‌کنندگی استانی سینما» برای تقویت سینمای استانی فروش سینمای ایران در هفته نخست خرداد اعلام شد نگاهی دقیق‌تر به مهم‌ترین آکادمی سینمایی سال در «جایزه اسکار» فراخوان هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد انتشار فراخوان جشنواره فیلم فجر ۴۳؛ هفته آینده

2

تداوم نهضت سینماسازی در شهرهای کم‌برخوردار

  • کد خبر : 34759
  • ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
تداوم نهضت سینماسازی در شهرهای کم‌برخوردار
تداوم نهضت سینماسازی و توسعه زیرساخت سینمایی به همت سازمان سینمایی کشور ادامه دارد.

به گزارش سینمایی نیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ در ادامه رویکرد حمایتی سازمان سینمایی شهرهای نیک‌شهر و راسک در استان سیستانو بلوچستان، شهر بوانات در استان فارس، شهرهای میناب و حاجی‌آباد در استان هرمزگان و شهر تربت‌جام از خراسان رضوی صاحب سینما می‌شوند.

تجهیز و آماده‌سازی تنها سینمای شهر راسک در سیستان و بلوچستان

سینمای راسک، تنها سالن نمایش با ظرفیت 270 صندلی در استان سیستان و بلوچستان است که به همت سینماشهر به سیستم نمایش، سیستم صوت دیجیتال، ویدیو پرژکتور لیزری 4K و سرور سینمایی مجهز شد. این اقدام در راستای هدف‌گذاری سازمان سینمایی به منظور ارتقای ظرفیت‌های نمایش فیلم و توسعه زیرساخت سینمایی در شهرهای فاقد سینما و در جهت خدمت‌رسانی به مردم محروم صورت گرفته و به زودی افتتاح خواهد شد. این سینما در مرحله اخذ مجوز سمفا برای اضافه شدن به ناوگان سینمایی کشور قرار دارد و درحال حاضر مالکیت آن در اختیار بهره‌بردار خصوصی است.

شهرستان راسک با جمعیت ۱۱۰ هزارنفری در جنوبی‌ترین شهرستان استان سیستان و بلوچستان است که از غرب با بندر چابهار و شرق با مرز پاکستان همجوار است این در حالی است که پیش از افتتاح این سینما، مردم این منطقه برای تماشای فیلم در سینما 400 کیلومتر تا زاهدان را طی کرده‌اند.

تجهیز سالن آمفی‌تئاتر نیکشهر در سیستان و بلوچستان

در ادامه اقدامات حمایتی سازمان سینمایی کشور از طریق موسسه سینماشهر سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی شهرستان نیکشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان نیز، تجهیز و به‌روز شد. این سالن با ظرفیت 252 صندلی تنها سینمای این شهر است و در مرکز شهر و در مجاورت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیکشهر قرار دارد. این مجموعه دارای یک پلاتو 40 نفره و فعال است. شهرستان نیکشهر در مجاورت منطقه آزاد چابهار قرار دارد و جمعیت آن به 35 هزار نفر می‌رسد. پیش از افتتاح این سینما مردم نیکشهر برای تماشای فیلم به سینما سیار در این منطقه مراجعه می‌کردند.

سالن سینمای شهر بوانات فارس تجهیز شد

تنها سینمای شهر 50 هزار نفری «بوانات» استان فارس نیز، طی سه ماهه اخیر توسط موسسه سینماشهر به سیستم صوت و تصویر و پرده نمایش مجهز شد. سالن سینمای «پرنیان» شهرستان بوانات استان فارس به زودی افتتاح می‌شود.

این سالن با ظرفیت 314 نفر تنها سینمای این شهر است؛ مالکیت این سالن اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان بوده و دارای بهره‌بردار خصوصی است. پیش از این مردم شهر بوانات برای تماشای فیلم‌های اکران شده به شهرهای مجاور یا شیراز می‌رفتند که تا این شهر سه ساعت فاصله دارد.

تکمیل مراحل تجهیز سینماهای شهرهای میناب و حاجی‌آباد استان هرمزگان

سینمای شهرهای میناب و حاجی‌آباد استان هرمزگان پس از تجهیز شد و به زودی بازگشایی می‌شوند.

سالن سینما «فرهنگ» شهر میناب با ظرفیت 149 نفر با به‌روز شدن تجهیزاتی مانند صوت و تصویر، ویدئو پروژکتور و پرده نمایش توسط موسسه سینماشهر فعالیت خود را از سر می‌گیرد. این در حالی است که در همین استان، سالن سینما «خلیج فارس» شهر حاجی‌آباد این استان نیز، با ظرفیت 300 صندلی پس از تجهیز در شرف بهره‌برداری است.

پیش از این اهالی این دو شهر برای تماشای فیلم‌های سینمایی باید به بندرعباس مرکز استان مراجعه می‌کردند. هر دو سالنی که به‌روز شده، به سیستم سمفا (سامانه مدیریت فروش و اکران) متصل است و به‌زودی بازگشایی می‌شوند.

سالن سینما وحدت تربت‌جام تجهیز شد

سالن سینما و آمفی‌تئاتر شهر تربت‌جام خراسان رضوی توسط موسسه سینماشهر تجهیز و به‌روز شد و به زودی افتتاح می‌شود. این سالن با ظرفیت 240 صندلی در طبقه همکف و 22 صندلی در بالکن تنها سینمای این شهر است و تاکنون اکران عمومی نداشته است و مالکیت آن مربوط به شهرداری است.

جمعیت شهر تربت‌جام بیش از 140 هزار نفر است؛ این سالن به عنوان تنها سالن سینمای شهر در سال 1395 افتتاح شد. نزدیک‌ترین سینما به این شهر در شهر مشهد است.

لینک کوتاه : https://cinemaeinews.ir/?p=34759

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.