سینمایی نیوز
  • برابر با : Thursday - 11 July - 2024
کل 8183 امروز 0

خبر فوری

انتشار فراخوان بخش بین‌الملل چهل و سومین جشنواره فیلم فجر روزنامه‌های شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینماهای کشور در خرداد اعلام شد روزنامه‌های شنبه ۹ تیر ۱۴۰3 بزرگترین رویداد ارائه طرح تخصصی مستند برگزار می‌شود فراخوان نخستین دوره جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «آسمان» مهاباد منتشر شد از کشف حقیقت یک قتل تا وحشت افسانه‌ای قدیمی صفحه اول روزنامه های پنج شنبه 7تیر 1403 بنیاد پویانمایی مشکل فقدان مجموعه‌ای متمرکز برای تولیدات این حوزه را رفع کرد افتتاح نمایشگاه عکس«شهید خدمت»در محل سازمان سینمایی/ پخش تیزر شهید خدمت دبیران سه جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر معرفی شدند از «بحران خاموش» تا «رزیدنت» معرفی شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» صفحه اول روزنامه های 4شنبه 6 تیر1403 گروه سینمایی فرهنگ کار خود را با 5 فیلم و 23 سینما آغاز کرد صفحه اول روزنامه های دوشنبه 4 تیر 1403 ۱۳ دستاورد سینمایی دولت سیزدهم؛ عدالت در سینماسازی تا استعدادیابی مناظره‌های فرهنگی انتظارات را برآورده نکرد/ برگزاری اولین جشن سالانه فیلم‌های هنر و تجربه/ تولید سه مستند با محوریت شهید جمهور/ مجموعه فیلمخانه ملی ایران افتتاح می‌شود صفحه اول روزنامه های یکشنبه ۳ تیر ماه ۱۴۰۳ تاکید رئیس سازمان سینمایی بر حمایت جدی از تولید فیلم‌های تجربی فروش سینمای ایران در خرداد 1403 اعلام شد صفحه اول روزنامه های شنبه 2 تیر ماه 1403 صفحه اول روزنامه های آخرین روز بهار 1403 سینما محراب شهر قم به سمفا متصل شد آخرین مصوبات شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی فراخوان نخستین «جشنواره عکس تهران» منتشر شد / معرفی دبیر و داوران اکران 6 مستند در سالن حقیقت تداوم نهضت سینماسازی در شهرهای کم‌برخوردار ما در اخلاق در سینما موفق بودیم فراخوان هشتمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران منتشر شد فروش سینمای ایران در هفته سوم خرداد اعلام شد موافقت شورای صدور پروانه ساخت آثار سینمایی با 8 فیلم‌نامه خزاعی: سینما، ابزاری برای غنی‌سازی فرهنگی و تعامل بین کشورها و مردم است آغاز پیش ثبت نام مدرسه مستند حقیقت لزوم تداوم بی‌وقفه فعالیت‌های سینمایی/ گروه سینمایی فرهنگ، مطالبه قدیمی سینماگران است امضای موسولینی پای جشنواره کن! انتشار فراخوان بخش ملی چهل و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر آغاز دوره جدید فعالیت آسیفا ایران تغییر فراخوان «فجر» به نفع فیلمسازان سینمای کوتاه/ دایره انتخاب‌ها متنوع‌تر می‌شود فراخوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران منتشر شد از «آخرین کوسه نهنگ» تا «خانواده خلج» «گروه سینمایی فرهنگ» راه‌اندازی شد فروش سینمای ایران در هفته دوم خرداد اعلام شد قلب سینمای کودک دوباره در اصفهان می‌تپد جشن مهر سینما متعلق به خانواده سینماست‌ / مهر سینما جلوه‌ای از عدالت فرهنگی دولت سیزدهم ابلاغ طرح حمایت از «تهیه‌کنندگی استانی سینما» برای تقویت سینمای استانی فروش سینمای ایران در هفته نخست خرداد اعلام شد نگاهی دقیق‌تر به مهم‌ترین آکادمی سینمایی سال در «جایزه اسکار» فراخوان هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد انتشار فراخوان جشنواره فیلم فجر ۴۳؛ هفته آینده

10

سینما با مردم همراه شود | نیاز جشنواره فیلم فجر به پوست‌اندازی

  • کد خبر : 3651
  • ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
سینما با مردم همراه شود | نیاز جشنواره فیلم فجر به پوست‌اندازی
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: «جشنواره فیلم فجر باید مسیر خود را پیدا کند و نیاز به پوست‌اندازی دارد.»

سینمایی نیوز- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: «جشنواره فیلم فجر باید مسیر خود را پیدا کند و نیاز به پوست‌اندازی دارد.»
علی‌اکبر علیزاده در گفت‌وگو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر با بیان این مطلب این رویداد فرهنگی بیان کرد: «جشنواره فیلم فجر از ابتدای انقلاب اسلامی شکل گرفت تا فیلم‌های متعدد نمایش داده شوند و ماموریتش نشان دادن ویژگی‌های انقلاب اسلامی است. فیلم‌ها می‌بایست در جنبه‌های مختلف تهاجم فرهنگی، دفاع مقدس، سیاسی و … ورود کنند و پایداری مردم در دفاع از انقلاب اسلامی، همیاری مردم در کمک، روح ایمان در پایداری را نشان دهد.»
او ادامه داد: «تقریبا تمام صاحب‌نظران می‌دانند سینما در جهتی که باید نیست و جشنواره فیلم فجر باید مسیر خود را پیدا کند و نیاز به پوست‌اندازی دارد. ملت ایران در مباحث مختلفی مانند علم، سیاست و … خوش درخشیدند و سینما هم باید وارد این گود شود‌. البته در سینما برخی‌ها پای آرمان‌های انقلاب ایستادند و فیلم‌های خوبی ساخته‌اند؛ اما درمجموع باید تحول عمیقی صورت بگیرد تا سینما همگام با مردم جلو بروند.»
این نماینده مجلس افزود: «با تشییع جنازه شهدا و سالگرد سردار سلیمانی دیده شد مردم حتی تحت فشار اقتصادی بسیار خوب و مومنانه کمک کردند که باید در این راستا، سینما هم با مردم همراه شود.»
علیزاده درباره جشنواره‌های پرزرق و برق فیلم‌های سینمایی در کشورهای حاشیه خلیج فارس عنوان کرد: «این کشورها ابزاری مانند پول در اختیار دارند اما مهم است سازمان سینمایی جهت خود را بیابد و به مردم بپیوندد و حرف مردم را بزند.»
او گفت: «مجلس شورای اسلامی صددرصد آمادگی دارد تا به سینما ورود کند. از سوی دیگر، باید زمینه‌ای فراهم شود تا در کنار جشنواره فیلم فجر، جشنواره مردمی عمار رشد کند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به فکر فرهنگ انقلابی باشد.»
علیزاده با اشاره به آثار شاخص ادوار جشنواره فیلم فجر بیان کرد: «شیار 143 و بادیگارد جنبه جدیدی از جنگ را نشان داد. فضای جنگ فضای نشان دادن جبهه و تفنگ دست گرفتن نیست. همه مردم به نوعی درگیر جنگ بودند و اقشار مختلف با چهره آن مواجه شدند. ویلایی‌ها نیز به جنبه‌های دیگر جنگ می‌پردازد. برخی کتاب‌ها نیز به قدری زیبا به جنگ پرداخته است که عظمت دفاع مقدس را به تصویر می‌کشند. نمایش چهره‌های مختلف جنگ تحمیلی می‌تواند سوژه مناسبی برای فیلمسازان باشد.»
او همچنین اظهار کرد: « آژانس شیشه‌ای نیز درباره دفاع مقدس است اما ماهیت آن در یک آژانس می‌گذرد. این فیلم هربار نمایش داده می‌شود بسیار جذاب است. با این‌حال، هرکدام از تفکرات عملیاتی کارهای کارشناسی پشت‌شان است که باید قدرت راهبردی جنگ تحمیلی را با تعمق در فیلم‌ها به تصویر بکشد. قدرت اتاق فکر ما به قدری در جنگ تحمیلی بالا بود که خارجی‌ها از ما درخواست داشتند تا نقشه را به آن‌ها آموزش بدهیم. دفاع مقدس توسط مقام معظم رهبری به گنج تشبیه شده است اما آیا ما می‌توانیم از این گنج استفاده کنیم؟ در زمینه سینما از گنج دفاع مقدس بسیار کم استخراج شده است.»
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی درباره سیمرغ مردمی در جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: «اگر بین فرهنگ مردم و سینماگران تعادلی به‌وجود بیاید بسیار عالی است. فاصله میان مردم و سینماگران باید کمتر شود. فیلم‌هایی که کمتر تماشاگر دارد، وقتی در سطح مساجد می‌آید پرتماشاگر می‌شوند. این فرهنگ است که ملت را زنده نگه داشته است. شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدا به این دلیل عزیز هستند که مردم آن‌ها را از خود می‌بینند. باید مردم را با سینما آشتی داد و نمی‌دانم این سیمرغ چقدر جایگاه خود را مشخص می‌کند. در کل مشارکت شهرستان‌ها در رای‌گیری بسیار عالی است.»
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از 12 تا 22 بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه : https://cinemaeinews.ir/?p=3651

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.