سینمایی نیوز
  • برابر با : Sunday - 14 July - 2024
کل 8183 امروز 0

خبر فوری

انتشار فراخوان بخش بین‌الملل چهل و سومین جشنواره فیلم فجر روزنامه‌های شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینماهای کشور در خرداد اعلام شد روزنامه‌های شنبه ۹ تیر ۱۴۰3 بزرگترین رویداد ارائه طرح تخصصی مستند برگزار می‌شود فراخوان نخستین دوره جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «آسمان» مهاباد منتشر شد از کشف حقیقت یک قتل تا وحشت افسانه‌ای قدیمی صفحه اول روزنامه های پنج شنبه 7تیر 1403 بنیاد پویانمایی مشکل فقدان مجموعه‌ای متمرکز برای تولیدات این حوزه را رفع کرد افتتاح نمایشگاه عکس«شهید خدمت»در محل سازمان سینمایی/ پخش تیزر شهید خدمت دبیران سه جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر معرفی شدند از «بحران خاموش» تا «رزیدنت» معرفی شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» صفحه اول روزنامه های 4شنبه 6 تیر1403 گروه سینمایی فرهنگ کار خود را با 5 فیلم و 23 سینما آغاز کرد صفحه اول روزنامه های دوشنبه 4 تیر 1403 ۱۳ دستاورد سینمایی دولت سیزدهم؛ عدالت در سینماسازی تا استعدادیابی مناظره‌های فرهنگی انتظارات را برآورده نکرد/ برگزاری اولین جشن سالانه فیلم‌های هنر و تجربه/ تولید سه مستند با محوریت شهید جمهور/ مجموعه فیلمخانه ملی ایران افتتاح می‌شود صفحه اول روزنامه های یکشنبه ۳ تیر ماه ۱۴۰۳ تاکید رئیس سازمان سینمایی بر حمایت جدی از تولید فیلم‌های تجربی فروش سینمای ایران در خرداد 1403 اعلام شد صفحه اول روزنامه های شنبه 2 تیر ماه 1403 صفحه اول روزنامه های آخرین روز بهار 1403 سینما محراب شهر قم به سمفا متصل شد آخرین مصوبات شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی فراخوان نخستین «جشنواره عکس تهران» منتشر شد / معرفی دبیر و داوران اکران 6 مستند در سالن حقیقت تداوم نهضت سینماسازی در شهرهای کم‌برخوردار ما در اخلاق در سینما موفق بودیم فراخوان هشتمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران منتشر شد فروش سینمای ایران در هفته سوم خرداد اعلام شد موافقت شورای صدور پروانه ساخت آثار سینمایی با 8 فیلم‌نامه خزاعی: سینما، ابزاری برای غنی‌سازی فرهنگی و تعامل بین کشورها و مردم است آغاز پیش ثبت نام مدرسه مستند حقیقت لزوم تداوم بی‌وقفه فعالیت‌های سینمایی/ گروه سینمایی فرهنگ، مطالبه قدیمی سینماگران است امضای موسولینی پای جشنواره کن! انتشار فراخوان بخش ملی چهل و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر آغاز دوره جدید فعالیت آسیفا ایران تغییر فراخوان «فجر» به نفع فیلمسازان سینمای کوتاه/ دایره انتخاب‌ها متنوع‌تر می‌شود فراخوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران منتشر شد از «آخرین کوسه نهنگ» تا «خانواده خلج» «گروه سینمایی فرهنگ» راه‌اندازی شد فروش سینمای ایران در هفته دوم خرداد اعلام شد قلب سینمای کودک دوباره در اصفهان می‌تپد جشن مهر سینما متعلق به خانواده سینماست‌ / مهر سینما جلوه‌ای از عدالت فرهنگی دولت سیزدهم ابلاغ طرح حمایت از «تهیه‌کنندگی استانی سینما» برای تقویت سینمای استانی فروش سینمای ایران در هفته نخست خرداد اعلام شد نگاهی دقیق‌تر به مهم‌ترین آکادمی سینمایی سال در «جایزه اسکار» فراخوان هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد انتشار فراخوان جشنواره فیلم فجر ۴۳؛ هفته آینده

2

فراخوان نهمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» منتشر شد

  • کد خبر : 26154
  • ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۹:۰۹
فراخوان نهمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» منتشر شد
فراخوان نهمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس توسط انجمن سینمای جوانان و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اعلام شد.

به گزارش سینمایی نیوز و به نقل از سایت انجمن سینمای جوانان ایران، نهمین جشنواره ملی «نماز و نیایش به روایت دوربین» با تأکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری بر لزوم ترویج فریضه نماز به عنوان یکی از مؤثرترین راه‌­های کاهش آسیب‌­های اجتماعی و حفظ سلامت روحی و معنوی جامعه از تاریخ ۵ تا ۷ دی‌­ماه سال ۱۴۰۲ به مدت سه روز در شهر قم به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان در جهت اعتلای جایگاه والای نماز و نیایش، گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانی، تقویت مبانی فرهنگ عمومی مبتنی بر باورها و ارزش­‌های دینی و به کارگیری ابزارهای هنری در ارائه و تولید موضوعات دینی و پرداختن به امر معنوی نماز و نیایش به منزله یکی از جلوه‌­های بی‌­بدیل روحی انسان توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار می‌شود.

*موضوعات

نگاه دقیق، عمیق و هنرمندانه به عبادت معبود

بررسی ابعاد معنوی تاثیرگذار نماز و نیایش در زندگی اجتماعی و اخلاق شهروندی

نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سلامت اجتماعی (شامل: اعتیاد، طلاق، فضای مجازی، حاشیه نشینی و …)

نقش نماز به عنوان بهترین شیوه جهت حفظ سلامت روحی و معنوی جامعه

تأثیرگذاری رفتارهای دینی خانواده بر فرزندان

جلوه نماز و نیایش در زندگی شهروندان و اثرات فرهنگ‌ساز آن در جامعه

عوامل و شیوه­‌های تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به نماز و نمازخوانی

رشد فضایل اخلاقی اجتماعی و اهتمام به امر به معروف و نهی­ از منکر در ترویج نماز و نیایش

نماز و نمازخوانی در اجتماعات (مدارس، مساجد و…)

نقش نماز در ایجاد وحدت و یکپارچگی

تبیین نقش و تأثیر جایگاه معماری اسلامی در ترویج فرهنگ نمازخوانی

نگاه هنرمندانه به تجلی جایگاه عبادت، نماز و نیایش در زندگی فردی

جایگاه تأثیرگذار نماز عبادی سیاسی جمعه

*بخش‌های جشنواره

جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در سه بخش مسابقه فیلم کوتاه، عکس و فیلم‌­نامه برگزار می­‌شود.

مقررات عمومی

شرکت همه‌ فیلم‌سازان، هنرمندان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد است.

توجه: ثبت‌نام و بارگذاری آثار در جشنواره تنها به شیوۀ اینترنتی امکان‌پذیر بوده و لازم است درخواست‌کنندگان با مراجعه به سایت http://festival.iycs.ir/fa/ فرم تقاضای شرکت در جشنواره را تکمیل کرده و سپس فایل آثار خود را بارگذاری کنند.

به هیچ عنوان امکان تغییر و یا ارسال مجدد آثار وجود ندارد.

به آثاری که به بخش مسابقه راه یافته‌اند، گواهی شرکت داده خواهد شد.

آثاری که استانداردهای فنی و نمایشی را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف می‌شوند.

دبیرخانه جشنواره، مسئولیتی در قبال آسیب‌های ناشی از ارسال نامطلوب اثر از جانب شرکت کننده را نمی‌پذیرد.

پس از راهیابی اثر به جشنواره، امکان خارج کردن آن وجود ندارد.

اخذ تصمیم نهایی درباره موارد پیش‌بینی نشده که در مقررات حاضر لحاظ نشده و یا ابهامات ناشی از مفاد آن و تغییر در بعضی از مقررات، با دبیرخانه جشنواره است.

تهیه‌کننده و یا نماینده قانونی دارای مجوز ایشان به انجمن سینمای جوانان ایران اختیار می‌دهد که آثار ارائه شده را در فضاهای آموزشی به طور اعم کلمه که فاقد جنبه انتفاعی و مالی بوده است بالاخص دفاتر و شعب انجمن سینمای جوانان ایران به نمایش درآورد.

فیلم‌های منتخب جشنواره به منظور ترویج اهداف جشنواره در مجامع فرهنگی و به صورت غیرانتفاعی به نمایش گذاشته خواهد شد.

*بخش فیلم

بخش فیلم جشنواره به منظور حمایت از آثار فیلمسازان مستعد و دغدغه‌مند در حوزه نماز شکل گرفته و از آثار این هنرمندان حمایت می‌کند.

در این دوره جشنواره به منظور توجه ویژه به فیلم‌های اقتباسی( اقتباس ادبی از متون کهن و امروز ایرانی اسلامی و قصه‌های قرآنی، احادیث و روایات) بخش جداگانه‌ای پیش‌بینی شده و در این بخش جایزه ویژه‌ای اعطا خواهد شد.

*مقررات خاص بخش فیلم

حداکثر زمان برای آثار ۳۰ دقیقه است.

سرمایه‌گذار یا تهیه‌­کننده به عنوان صاحب اثر شناخته خواهد شد.

تاریخ تولید آثار باید پس از فروردین ۱۴۰۰ باشد. فیلم‌هایی که قبلاً برای جشنواره‌های نماز و نیایش ارسال شده‌اند، امکان حضور در این دوره از جشنواره را ندارند.

از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد.

فرمت‌های مورد پذیرش برای بارگذاری اثر :MP۴ (H.۲۶۴) و HEVC (H.۲۶۵) ، و حداکثر حجم فایل ارسالی Mb۱۰۰۰ است.

فیلمسازانی که فیلمشان به بخش مسابقه راه می‌یابد، می‌بایست حداکثر تا ۵ روز کاری بعد از اعلام اسامی راه یافتگان، نسخه اصلی فیلم را طبق شرایط فنی اعلام شده در بند «شرایط فنی آثار راه­ یافته» به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. درصورت تأخیر، دبیرخانه می‌تواند نسبت به حذف فیلم اقدام کند.

در صورت راهیابی فیلم به جشنواره، ارسال موافقت‌نامه از سوی تهیه‌کننده الزامی است.

*شرایط فنی آثار راه یافته به بخش مسابقه

تمامی آثار ارسالی صرفاً به صورت فایل دیتا به دبیرخانه جشنواره ارائه شوند.

آثار بایستی در یکی از قطع های Full HD- HDV و لزوماً با مشخصه فریم‌ریت‌های ۲۴p- ۲۵ p یا ۵۰ i و حداقل حجم Mb ۷۵۰ و حداکثر Gb ۴ به دفتر جشنواره تحویل داده شوند.

فرمت‌های قابل پذیرش

MXF
MOV (H.۲۶۴)
MPEG ۴ (H.۲۶۴)
MPEG ۲
HEVC (H.۲۶۵)

تذکر مهم:

صاحبان آثار تولید شده به شیوه صدای فراگیر ( ۱ ) می‌توانند نسخه مربوطه را به همراه نسخه صدای استریو به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند.

بدیهی است به علت فراوانی آثار و محدودیت زمانی، فرمت‌های متفرقه یا فایل‌های دارای اشکال، در مرحله انتخاب آثار شرکت داده نخواهند شد.

*جوایز بخش فیلم

هیئت داوری متشکل از حداکثر پنج عضو از هنرمندان و کارشناسان، فیلم‌­های منتخب بخش مسابقه را داوری کرده و جوایز زیر را به برگزیدگان اهدا خواهند کرد:

۱-تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به بهترین پژوهش فیلم مستند

۲- تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به بهترین فیلمنامه

۳-تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به بهترین فیلم پویانمایی

۴-تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به بهترین فیلم مستند

۵-تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال به بهترین فیلم داستانی

۶- تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به بهترین فیلم اقتباسی

۷- جایزه ویژه هیئت داوران ، تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به بهترین فیلم (تهیه­‌کننده حقیقی)

هیئت داوران می‌­تواند حداکثر ۲ جایزه شامل دیپلم افتخار یا لوح تقدیر و مبلغ ۵۰ میلیون ریال تحت عنوان تقدیر هیات داوران اهدا کنند.

بخش فیلم‌­نامه

به منظور کشف استعدادهای جوان در زمینه فیلم­نامه­‌نویسی و با توجه به اهمیت این حوزه به عنوان زیرساخت تولید فیلم در سه شاخه داستانی، مستند و پویانمایی در موضوعات زیر برگزار می­‌شود.

الف-موضوعات و عناوین جشنواره

ب – موضوع ویژه: «اقتباس ادبی از متون مرتبط موضوعی از ادبیات کهن و امروز ایرانی و اسلامی و قصه­‌های قرآن و احادیث و روایات»

 

*مقررات خاص بخش فیلم‌­نامه

۱– هر فیلم­نامه باید به شکل آنلاین ثبت نام شده و کد دریافتی از سایت را نزد خود نگه دارید.

۲- فیلم­نامه­‌ها باید با یکی از دو فرمت pdf یا word هنگام ثبت اثر ضمیمه شود.

۳– همراه بودن خلاصه فیلم­نامه حداکثر یک پاراگراف در صفحه اول فیلم­نامه الزامی است.

۴– فیلم­نامه بر مبنای زمان حداکثر ۱۵ دقیقه نوشته شده باشد.

۵– تعداد فیلم­نامه‌­های ارسالی برای هر یک از دو بخش آزاد و ویژه در مجموع چهار فیلم­نامه در نظر گرفته شده است.

۶– فیلم­نامه­‌های ارسالی نباید تولید شده باشند.

*جوایز بخش فیلم‌نامه

هیئت داوران متشکل از سه کارشناس و هنرمند، این بخش را داوری و جوایز زیر را به برگزیدگان اهدا خواهند کرد.

۱- تندیس جشنواره و مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال به بهترین فیلم­نامه به عنوان نفر اول

۲ – دیپلم افتخار جشنواره و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به بهترین فیلم­نامه به عنوان نفر دوم

۳ – لوح تقدیر و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به بهترین فیلم­نامه به عنوان نفر سوم

جایزه بخش ویژه ( اقتباسی)

تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی به بهترین فیلم­نامه اقتباسی

 

*بخش مسابقه عکس

نگاه کاوشگر و خلاقانه عکاسان با قواعد شناخته شده بصری می‌­تواند دست­مایه پرداختن به مضامین و ارزش‌­های دینی و امر معنوی نماز و نیایش به عنوان یکی از جلوه‌­های بی بدیل روحی انسان باشد، این مسابقه با موضوع اعلام شده برگزار می‌شود.

*مقررات خاص بخش عکس

تمامی هنرمندان عکاس و علاقه‌مندان اعم از آماتور و حرفه‌ای می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. شرکت‌کنندگان می‌بایست زمان و مکان عکس‌برداری و توضیحات تکمیلی را هنگام بارگذاری هر اثر در سایت اعلام کنند.

دبیرخانه توصیه می­‌کند از ارسال عکس­‌های تکراری که در جشنواره­‌های نماز و نیایش پیشین شرکت داشته‌­اند، خودداری فرمایند.

متقاضیان می‌توانند در بخش تک عکس حداکثر ۵ اثر متعلق به خود را و در بخش مجموعه عکس یک مجموعه حداکثر هفت عکسی با حجم حداقل ۳MB و حداکثرMB ۵ به‌طوری‌که قابلیت چاپ در سایز بزرگ (۷۰*۱۰۰) را داشته باشد با رعایت مقررات اعلام شده در سایت مسابقه بارگذاری کنند.

عکس‌­های ارسالی نباید دارای امضاء، پاسپارتو، قاب، تاریخ، لوگو، واتر مارک، حاشیه خطی و یا هرگونه نشانه‌های تصویری دیگر باشند. عدم رعایت این مورد موجب حذف عکس خواهد شد. در صورتی‌که عکس به هر دلیلی نیاز به شرح و توضیحاتی از نظر موضوعی داشته باشد این توضیحات می‌بایست درفرم ثبت‌نام و بخش مربوطه هنگام بارگذاری نوشته شود. توجه داشته باشید که این توضیحات فقط از نظر موضوع عکس قابل پذیرش است.

عکس‌ها می‌تواند با دوربین یا موبایل در صورتی که کیفیت لازم را برای چاپ در اندازه گفته شده داشته باشد، ارسال شود.

عکس‌های راه یافته به بخش مسابقه در نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد.

عکس‌ها می‌تواند به صورت رنگی یا سیاه و سفید باشند.

برگزار کننده به هر تک عکس راه‌یافته به جشنواره مبلغ ۱ میلیون ریال و هر مجموعه عکس ۲ میلیون ریال پرداخت می­کند.
صاحبان آثار به برگزار کنندگان اجازه می‌دهند تا از آثارشان در تمامی انتشارات، بیلبوردهای تبلیغاتی و پوستر جشنواره در نمایشگاه‌های فرهنگی داخلی استفاده کنند.

*جوایز بخش عکس

هیئت داوران متشکل از سه کارشناس و هنرمند، این بخش را داوری و جوایز زیر را به برگزیدگان اهدا خواهند کرد.

۱-تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به عکس اول

۲-دیپلم افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به عکس دوم

۳-لوح تقدیر و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به عکس سوم

*بخش جنبی

بخش جنبی شامل سخنرانی و نشست های تخصصی با حضور استادان و هنرمندان در کارگاه های آموزشی است.

گاه‌شمار جشنواره

تاریخ شروع ثبت‌نام و بارگذاری آثار: ۴ مهرماه ۱۴۰۲

تاریخ پایان ثبت‌نام و بارگذاری آثار: ۲۰ آبان‌­ماه ۱۴۰۲

اطلاع‌رسانی آثار راه یافته: از نیمه دوم آذرماه ۱۴۰۲

برگزاری: ۵ تا ۷ دی­‌ماه ۱۴۰۲

نتایج بازبینی فقط از طریق سایت اختصاصی جشنواره اعلام می‌شود.

توجه: تأکید می‌شود مهلت ثبت‌نام و بارگذاری آثار به هیچ عنوان تمدید نشده و رأس تاریخ اعلام شده، سایت ثبت‌نام بسته خواهد شد.

نشانی دبیرخانه:

تهران – میدان ونک – خیابان گاندی جنوبی – خیابان نوزدهم – شماره ۲۰ – دبیرخانه نهمین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین

کدپستی: ۱۵۱۷۸۷۳۸۱۱

تلفن: ۸۶۰۸۴۶۰۳ – ۸۶۰۸۴۸۵۱

سایت ثبت نام : www.iycs.ir / http://festival.iycs.ir/fa/

پست الکترونیک: iycs.fest@gmail.com

 

لینک کوتاه : https://cinemaeinews.ir/?p=26154

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.