سینمایی نیوز
  • برابر با : Tuesday - 9 July - 2024
کل 8183 امروز 0

خبر فوری

انتشار فراخوان بخش بین‌الملل چهل و سومین جشنواره فیلم فجر روزنامه‌های شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ پربیننده‌ترین و پرفروش‌ترین سینماهای کشور در خرداد اعلام شد روزنامه‌های شنبه ۹ تیر ۱۴۰3 بزرگترین رویداد ارائه طرح تخصصی مستند برگزار می‌شود فراخوان نخستین دوره جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «آسمان» مهاباد منتشر شد از کشف حقیقت یک قتل تا وحشت افسانه‌ای قدیمی صفحه اول روزنامه های پنج شنبه 7تیر 1403 بنیاد پویانمایی مشکل فقدان مجموعه‌ای متمرکز برای تولیدات این حوزه را رفع کرد افتتاح نمایشگاه عکس«شهید خدمت»در محل سازمان سینمایی/ پخش تیزر شهید خدمت دبیران سه جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر معرفی شدند از «بحران خاموش» تا «رزیدنت» معرفی شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» صفحه اول روزنامه های 4شنبه 6 تیر1403 گروه سینمایی فرهنگ کار خود را با 5 فیلم و 23 سینما آغاز کرد صفحه اول روزنامه های دوشنبه 4 تیر 1403 ۱۳ دستاورد سینمایی دولت سیزدهم؛ عدالت در سینماسازی تا استعدادیابی مناظره‌های فرهنگی انتظارات را برآورده نکرد/ برگزاری اولین جشن سالانه فیلم‌های هنر و تجربه/ تولید سه مستند با محوریت شهید جمهور/ مجموعه فیلمخانه ملی ایران افتتاح می‌شود صفحه اول روزنامه های یکشنبه ۳ تیر ماه ۱۴۰۳ تاکید رئیس سازمان سینمایی بر حمایت جدی از تولید فیلم‌های تجربی فروش سینمای ایران در خرداد 1403 اعلام شد صفحه اول روزنامه های شنبه 2 تیر ماه 1403 صفحه اول روزنامه های آخرین روز بهار 1403 سینما محراب شهر قم به سمفا متصل شد آخرین مصوبات شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی فراخوان نخستین «جشنواره عکس تهران» منتشر شد / معرفی دبیر و داوران اکران 6 مستند در سالن حقیقت تداوم نهضت سینماسازی در شهرهای کم‌برخوردار ما در اخلاق در سینما موفق بودیم فراخوان هشتمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران منتشر شد فروش سینمای ایران در هفته سوم خرداد اعلام شد موافقت شورای صدور پروانه ساخت آثار سینمایی با 8 فیلم‌نامه خزاعی: سینما، ابزاری برای غنی‌سازی فرهنگی و تعامل بین کشورها و مردم است آغاز پیش ثبت نام مدرسه مستند حقیقت لزوم تداوم بی‌وقفه فعالیت‌های سینمایی/ گروه سینمایی فرهنگ، مطالبه قدیمی سینماگران است امضای موسولینی پای جشنواره کن! انتشار فراخوان بخش ملی چهل و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر آغاز دوره جدید فعالیت آسیفا ایران تغییر فراخوان «فجر» به نفع فیلمسازان سینمای کوتاه/ دایره انتخاب‌ها متنوع‌تر می‌شود فراخوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران منتشر شد از «آخرین کوسه نهنگ» تا «خانواده خلج» «گروه سینمایی فرهنگ» راه‌اندازی شد فروش سینمای ایران در هفته دوم خرداد اعلام شد قلب سینمای کودک دوباره در اصفهان می‌تپد جشن مهر سینما متعلق به خانواده سینماست‌ / مهر سینما جلوه‌ای از عدالت فرهنگی دولت سیزدهم ابلاغ طرح حمایت از «تهیه‌کنندگی استانی سینما» برای تقویت سینمای استانی فروش سینمای ایران در هفته نخست خرداد اعلام شد نگاهی دقیق‌تر به مهم‌ترین آکادمی سینمایی سال در «جایزه اسکار» فراخوان هجدهمین جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد انتشار فراخوان جشنواره فیلم فجر ۴۳؛ هفته آینده

1
در جلسه شورای معاونین و مدیران سینمایی مطرح شد؛

مناظره‌های فرهنگی انتظارات را برآورده نکرد/ برگزاری اولین جشن سالانه فیلم‌های هنر و تجربه/ تولید سه مستند با محوریت شهید جمهور/ مجموعه فیلمخانه ملی ایران افتتاح می‌شود

  • کد خبر : 34816
  • ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵
مناظره‌های فرهنگی انتظارات را برآورده نکرد/ برگزاری اولین جشن سالانه فیلم‌های هنر و تجربه/ تولید سه مستند با محوریت شهید جمهور/ مجموعه فیلمخانه ملی ایران افتتاح می‌شود
یکصد و هفدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی با حضور رئیس سازمان سینمایی امروز (۳ تیر ماه) در محل سینماشهر برگزار شد.

به گزارش سینمایی نیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی در این جلسه با اشاره به فضای تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری گفت: طی روزهای گذشته، گفت‌وگوهای تخصصی و موضوعی و مناظرات فرهنگی که توسط نامزدهای این دوره از ریاست جمهوری صورت گرفته نشان داد به جز یکی – دو کاندیدا که شناختی نسبی‌ از حوزه فرهنگ و هنر داشته‌اند، سایر عزیزان نه تنها چشم‌انداز روشنی از این حوزه ارائه نداده‌اند بلکه اظهارنظرات آنها نشان داد هیچ مطالعه‌‌ و اشرافی از برنامه هفتم توسعه و اولویت‌ها و مولفه‌های حوزه فرهنگ نداشته‌اند.

وی افزود: برخی نامزدها حتی نسبت تفکیک ماموریت‌های مجموعه‌های فرهنگی از جمله صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی غافل بوده‌اند. این درحالی است که اغلب این نامزدها از مشاوران فرهنگی که اتفاقا، از چهره‌های آشنا هستند، بهره می‌برند.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: متاسفانه، برخی مطالب مطرح شده در مباحث کارشناسی فرهنگی مبتنی بر اطلاعات غلط و اشتباه صورت گرفته و حتی بوی تسویه حساب‌های شخصی و منافع جناحی و نگاه پوپولیستی می‌داد.

وی عنوان کرد: محتوا و سطح این مناظره‌ها و گفت‌وگوها، توقع و انتظارات بخش‌های بزرگی از جامعه هنری و سینمایی کشور را برآورده نکرد و بیش از همیشه مظلومیت هنر آشکار شد.

خزاعی اضافه کرد: در جلسات کارشناسی مشاوران فرهنگی برخی نامزدها، بعضاً اطلاعات غلط و غرض‌ورزانه‌ای مطرح شد که به وقتش به آن‌ها صحبت خواهم کرد.

تداوم فعالیت سازمان و موسسات سینمایی بدون کوچک‌ترین وقفه

رئیس سازمان سینمایی همچنین، با اشاره به تداوم فعالیت‌های سازمان و موسسات تابعه تاکید کرد: سازمان سینمایی با همان شدت و همت قبل از شهادت رئیس جمهور عزیز به روند فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و هیچ برنامه‌ای تاکنون، متوقف نشده و نخواهد شد. جلسات هفتگی، روند صدور مجوزها و تولید آثار، گفتگوها و تعاملات بین‌المللی، رعایت مراحل تقویم زمانی جشنواره‌ها و توسعه زیرساخت‌های سینمایی و افتتاح‌ها و غیره در جریان است و هیچگونه خللی در اجرای برنامه‌های سینمایی کشور ایجاد نخواهد شد.

اولین جشن سینمایی هنر و تجربه برگزار می‌شود

خزاعی از برگزاری اولین جشن سالانه هنر و تجربه به عنوان یکی از برنامه‌های مصوب سال 1403 خبر داد و اضافه کرد: مصوب شده «جشن هنر و تجربه» به صورت سالانه برگزار شود.

وی اضافه کرد: ماموریت برگزاری این جشن به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی واگذار شده و به طور قطع، این ظرفیت تازه، بستری مناسب برای کشف استعدادهای برتر، آسیب‌شناسی و ظرفیت‌کاوی حوزه فیلم‌های هنر و تجربه است.

به گفته وی کارنامه اکران یکساله هنر و تجربه در قالب جشن سالانه، در سالجاری برگزار و کارنامه یکساله اکران هنر و تجربه در این جشن ارزشیابی و داوری می‌شود.

افتتاح مجموعه فیلمخانه ملی ایران

رئیس سازمان سینمایی در این جلسه از پیشرفت مطلوب مجموعه فیلمخانه ملی ایران خبر داد و افزود: تکمیل پروژه ارتقا و توسعه ظرفیت مخزن‌ گنجینه‌ ملی حوزه سینما از راهبردهای جدی سازمان سینمایی در دولت سیزدهم بوده است، عنوان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم با نظر مساعد و پیگیری شخص وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کرده‌ایم روند تجهیز، آماده‌سازی و بهره‌برداری مجموعه فیلمخانه ملی به مثابه یکی از دستاوردهای ماندگار سینمای ایران فراهم شود. خوشبختانه، این پروژه، امروز، بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته و تلاش ما این است که در هفته دولت افتتاح شود.

وی ادامه داد: با داشتن مجموعه‌ای در شان سینمای ایران می‌توان در جهت معرفی پیشینه و هویت سینمای ایران افتخار آفرینی کرد و همین مزیت است که در جوانان اعتماد به نفس، انگیزه برای کار و افتخار به داشته‌های فرهنگی خود ایجاد می‌کند.

تولید سه اثر مستند با محوریت شهید آیت‌الله رئیسی

رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر لزوم ثبت، ضبط و روایت صادقانه دستاوردهای دولت در حوزه های مختلف و بازتاب نهضت جهادی و خدمات ایشان در دولت سیزدهم عنوان کرد: وظیفه ماست که نسبت به ثبت این خدمات ارزنده و ماندگار این شهید و نیز ابعاد شخصیت فرهنگی، سیاسی و معنوی ایشان قدم برداریم و از طریق ساخت فیلم و مستندهای سینمایی و کوتاه گوشه‌هایی از خدمات جهادی دولت را به نمایش بگذاریم.

وی در این جلسه از تولید سه اثر مستند پیرامون ابعاد شخصیتی و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی رئیس جمهور شهید خبر داد و افزود: پس از شهادت رئیس جمهور عزیز از سوی سازمان سینمایی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مامور شده است تا این آثار را با موضوع و محوریت پرتره شهید رئیسی و نیز مستند دستاوردهای نهضت جهادی دولت سیزدهم تولید و تهیه کنند.

خزاعی اضافه کرد : در نظر داریم یکی از فیلم‌های تهیه شده همزمان با اربعین شهدای خدمت در سینماها به نمایش درآید.

 

یکصد و هفدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی با حضور محمد خزاعی، قادر آشنا، اصغر فارسی، حبیب ایل‌بیگی، یزدان عشیری، علیرضا اسماعیلی، محمدرضا سوقندی، هاشم میرزاخانی، غلامرضا نجاتی، لادن طاهری، محمد حمیدی‌مقدم، رمضانعلی حیدری‌خلیلی، محمد طیب و سیدصادق موسوی برگزار شد.

لینک کوتاه : https://cinemaeinews.ir/?p=34816

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.